Savcılar, Işyar Poz Veren Insanın Washington Parkında Eşcinsel Erkeklere Saldırdığını Söylemiş oldu

Hakkaniyet Bakanlığı Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, Maryland’li bir insanın kendisini polis memuru benzer biçimde davranmakla ve eşcinsel olduğuna inanılmış olduğu beş adama kimyasal tahriş edici madde sıkmakla suçlamış olduğu hücum suçlamasıyla suçlandı.

48 yaşındaki adam, Michael Thomas Pruden, Norfolk, Va.’da tutuklandı ve federal araziye beş kez hücum, bir ABD Park Polis memurunun kimliğine bürünme ve cezasını artırabilecek bir nefret suçu cezasını artırma ile suçlandı. Hakkaniyet Bakanlığı, jüri, erkekleri cinsel yönelimleri sebebiyle hedef aldığını tespit ederse, dedi.

Saldırılar, Ulusal Park Servisi tarafınca denetlenen Meridian Hill Park’ta 2018’den 2021’e kadar gerçekleşti. İddianameye bakılırsa, “Washington DC topluluğunda gayri resmi olarak öteki erkeklerle cinsel ilişkiye girmek isteyen adamların buluşma yeri olduğu biliniyor”.

Departman, gece çöktükten sonrasında, Bay Pruden elinde el feneri ile parka gidecek ve adamlara yaklaşarak, yüzlerine bir ışık tutarken ve onlara kimyasal tahriş edici püskürterek “polis seçimi komutlar” verecekti.

İddianameye bakılırsa, Bay Pruden bir Park Polis memuru “yanlış bir halde varsaymış ve öyleymiş benzer biçimde davranmıştı”.

Bay Pruden suçlu bulunursa, her hücum suçundan 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya duracak. Hakkaniyet Bakanlığı’na bakılırsa, saldırıların nefret suçu olduğu belirlenirse azami ceza artabilir.

Bay Pruden’e ilişkin olarak listelenen bir numaradan yanıt veren bir karı, kısa bir röportajda onun masum bulunduğunu söylemiş oldu. Adını vermeyi reddeden hanım, avukatı olup olmadığından güvenli olmadığını söylemiş oldu.

Bay Pruden’e yönelik suçlamalar, nefret suçlarının ülkenin başına bela olmaya devam etmesiyle geldi. 2019’da FBI, ABD Birleşik Devletleri’ndeki nefret suçlarının on yıldan fazla bir süre içinde en yüksek seviyesine çıktığını bildirdi. O yıl, ajans cinsel yönelimle bağlantılı 1.400’den fazla nefret suçu mağdurunu belgeledi. FBI, bu suçların ortalama 880’inin motivasyonunun eşcinsel karşıtı önyargıdan kaynaklandığını söylemiş oldu.

Uzmanlar, FBI verilerinin büyük olasılıkla ABD’daki nefret suçlarının sayısını olduğundan azca gösterdiğini söylüyor, şundan dolayı hem birçok kurban vakaları rapor etmekte başarısız oluyor hem de mahalli kurumların nefret suçu verilerini FBI’a bildirmesi gerekmiyor

Bay Pruden, geçen yıl Virginia’daki Daingerfield Adası’ndaki benzer bir saldırıdan jüri tarafınca beraat etti. İfadesine bakılırsa, iki adama biber gazı sıkmak ve birinin kafasına büyük bir sopayla vurmakla suçlanmıştı. Davadaki bir ifadeye bakılırsa, adamlara “Ben polisim” diye bağırmış ve bir polis telsizine konuşuyormuş benzer biçimde davranmıştı.

Alex Traub katkıda bulunan raporlama.

Kadıköy masöz -