Gazete Teslimatlarımın Çalınmasını Iyi mi Önlerim?

S: Üç yıl ilkin Brooklyn, Ditmas Park’ta kirası durağan(durgun) olan daireme taşındığımda, günlük gazetem kapıma teslim edildi. Bina sahibi o zamandan beri öldü ve mülkü devralan oğlu gazete dağıtımcısının binaya girmesine izin vermeyi reddetti, bu yüzden kağıtlar şimdi dış lobiye atılıyor. Her sabah 6:30’da benimkini almazsam, çoğu zaman çalınıyor. Ne rücu hakkım var?

A: Basılı baskı aboneliklerinin azalmasına karşın, görünüşe gore gazeteler hala emniyetsiz bina girişlerinden sık sık koparılan sıcak ürünlerdir. 1946’dan beri New York’ta gazete dağıtan Mitchell’sNY’nin başkan yardımcısı Alan Rafal, “Pandeminin başlangıcından beri gerçek bir ayı oldu” dedi.

24 saat kapı görevlisi olmayan bir binada, teslimat hizmetinin bir binanın kilitli iç kapısına erişmesi gerekir. Bina yönetiminin ortaklaşa iş olmadan, teslimatçının kağıtları her insanın alabileceği bir yere bırakmaktan başka seçeneği yoktur. Ve ev sahiplerini kaygı listelerinin en altına yakın olabilecek bir soruna yardım etmeye ikna etmek kolay değil.

Bay Rafal, “Eskiden insanoğlu, ‘Ev sahibimin ne söylediği umrumda değil, sana bir anahtar vereceğim’ derdi” dedi. “Artık fazlaca daha temkinliler.”

Kira dengelenmiş bir kiracı olarak, birazcık kaldıracınız var. Yeni başlayanlar için, yeni politikanın lüzumlu hizmetlerde bir azalma bulunduğunu iddia edebilirsiniz. Kiracıları temsil eden Manhattan avukatı Jennifer Rozen, “Netice olarak, kira istikrarına haiz bir kiracı olarak, bunun kiracılıklarının orijinal koşullarında bir değişim olduğu iddiasını yapabilirler” dedi.

Bir avukattan, hizmet geri alınmadıkça kira indirimi talep edeceğinizi belirten bir mektupla başlayın. Bu işe yaramazsa, devlete şikayette bulunun. Bu durum muhtemelen binadaki birden fazla durağan(durgun) kiracıyı etkisinde bırakır, bundan dolayı bina çapında bir şikayette bulunabilirsiniz.

Devlet yavaş hareket edebilir. Sadece denemeye kıymet başka taktikler de var: Komşularla bir araya gelin ve toplu olarak yönetimi hızlandırmak ve teslimat hizmetine bir anahtar vermek için baskı yapın. Bina, geçmişte kağıtları güvenli bir halde içeri almayı başarmıştı; gene yapabilir.

Alpert’in Manhattan’daki Gazete Dağıtım Hizmetinin başkanı Ron Zulli, kağıt ulaştığında derhal alabilmeniz için dağıtım hizmetinizden zilinizi çalmasını istemenizi önerir. Ek olarak yakındaki bir bodega yada şarküteriden sizin adınıza kabul etmesini isteyebilir, hatta komşu bir binanın kapıcısından yardım etmesini isteyebilirsiniz. Bay Zulli, “Şarküteri çoğu zaman işbirlikçidir bundan dolayı çoğu zaman bu gazeteyi tutmaktan daha çok iş alırlar,” dedi.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.

Kadıköy masöz -